جزوه زیست

اصول مطالعه زیست شناسی چیست؟
درس زیست شناسی  یکی از دروس موثر در کنکور سراسری است. به همین دلیل،حزوه زیست بسیار مهم  است همه دانشجویان تجربی امیدوارند . پیشنهاد رتبه های بالاتر در کنکور؛ تسلط کامل بر مطالب قبل از آزمون.

اولین قدم مطالعه عمیق است
بسیاری از داوطلبان کنکور تفاوت مطالعه و مطالعه عمیق را نمی دانند. یک مطالعه عمیق محتوا را در حافظه بلند مدت شما ادغام می کند.

با خواندن جزوه زیست یک نمای کلی از موضوع در ذهن شما حک می شود. سپس کتاب درسی را بخوانید و سعی کنید نکات ذکر شده در کتاب راهنمای زیست شناسی را نیز در کتاب بیابید.

مرحله دوم، آزمون آموزشی
جزوه زیست شناسی و گذراندن آزمون بهتر است چند تست آموزشی را در همان روز مطالعه حل کنید.

این آزمون ها نقش موثری در استانداردسازی محتوا خواهند داشت. به خاطر داشته باشید که تست ها زمانی موثر هستند که پاسخ های خود را تجزیه و تحلیل کامل داشته باشید و تمام نکات آزمون را در جزوه  خود بگنجانید.

مرحله سوم؛
پس از انجام مراحل فوق تسلط فوق العاده ای بر موضوع مورد نظر کسب خواهید کرد. اما اگر پیمایش را در دستور کار خود قرار ندهید. به سرعت همه چیز را فراموش خواهید کرد.

ما توصیه می کند که مطالب مهم جزوه زیست شناسی را یک روز در میان، چهار روز و سپس یک بار در هفته مرور کنید. بنابراین  زیست شناسی و مطالعه اصولی، بیش از 70 درصد در آزمون سراسری کسب خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید